0530 547 31 35

İstanbul Tv Tamir Servisi

İstanbul Elektronik Teknik Servis Hizmetleri / Çağrı Merkezi: 0530 547 31 35

Tv Tamirini İstemeniz Durumunda Yerinde Onarıyoruz
Her Marka İçin Dalında Uzmanlaşmış Teknik Ekip
Televizyon Servisi

TÜPLÜ TELEVİZYONDA EKRAN KAYMASI

              ekr

Gün içerisinde birçok konuda bilgi almamıza yardımcı olan bir alettir televizyon. Verici yardımı ile elektro manyetik dalgaların yayılarak ses görüntü birleşimidir. Bu saye de de haberleşme sistemi ortaya çıkar. İnsanlık bu aletle ilk tanıştığında nasıl bir anlam yükleyeceğini karıştırmış iyi mi kötü mü olduğunu bir müddet tartışmıştır bile. Uzun yıllardır her evin olmazsa olmazı sabit eşyasıdır. Karşısında küçük büyük genç yaşlı herkes keyifle vakit geçirir. Bazı anlarda ise televizyonun bir arıza çıkarması durumunda herkes seferber olur bu durumu düzeltmek için. Evlerin olmazsa olmazı bu eşya bozulduğunda yerini dolduracak bir başka alternatif henüz üretilmedi.

Sizlerin sıkıntılarına değinecek olursak tüplü televizyonunuzun sorunu olan ekran kayması durumundan bahsedelim. Kimi zaman bir anda kesilen elektrik geri geldiğinde elektronik aletleri tekrar çalıştırdığınız da hasarlı olanlar olur. Televizyon da da ekran kayması mevcut olabilir. Bu durum da önce tüplü televizyon tamirinden anlayan birine ihtiyacınız olacak. Arka kapağı sökecek ve oradaki arızalı alanı tespit edeceksiniz. Ekran kayma sorunu olduğu taktirde televizyon için de pot denilen bir mekanizma vardır. Eğer onu çevirirseniz ekran kayması sorunu ortadan kalkacaktır. Bu kadarından anlıyor ve kendiniz yapabiliyorsanız sorun çözüme ulaşmış demektir ancak pot bozuldu ve ekran potu çevirmenize rağmen düzelmedi ise bu durum da potu değiştirecek birine ihtiyacınız olacak. Değişim ücreti çok bir ücret tutmaz bu konuda da içinizi sıkmanıza gerek yok. Daha önce hiç televizyon tamiri yapmadıysanız sizlere biraz daha açık tarif edecek olursak pot ana kartın üzerinde ve televizyonun arka kısmına yakın bir bölgededir.

Tornavida ile çevirebilirsiniz ancak size daha önce söylediğim gibi tamir işlerinden anlamıyorsanız dokunmayın çünkü başka potlar da bulunur televizyonun de ve daha büyük problemler ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca elektronik aletlerden anlamayanların giriştiği bu tamir işlemleri hayati tehlikeye de yol açar. Televizyon içerisinde birikmiş olan yüksek voltaj statik elektrik size zarar verebilir. Bırakın bu işi bilen kişi yapsın. Ayrıca sorun pot ile ilgili olmayıp bazen ekran ayarlarından da çözülebiliyor. Size tavsiyem önce ekran ayarlarından denemeniz eğer olmazsa da tamirciden yardım istemenizdir. Fazla bir maliyeti olmayan tamir için kendinizi riske atmayınız.

Tv Servisi © 2009-2017 Site içeriği İzin Alınmadan Kopyalanamaz. / Televizyonservisi.com / Avrupa Elektronik Teknik Servis Bilgilendirme Hizmetidir.