Avrupa Elektronik Teknik Servis Hizmetleri / Çağrı Merkezi: 0212 458 65 42

Tv Tamirini İstemeniz Durumunda Yerinde Onarıyoruz
Her Marka İçin Dalında Uzmanlaşmış Teknik Ekip
Televizyon Servisi

TELEVİZYON NASIL İZLENMELİ?

nasıl

“Zeki Müren de bizi görecek mi?” sorusu şu dönemimiz için geçerliliğini kaybetmiş bir sorudur. Sakın ola teknolojide ilerledik de vay efendim ışık hızında hd kalitesinde izliyoruz da o yüzden geçerliliğini kaybetmiş bir sorudur demeyin.

Hayır efendim hd kalitesinde hızlı izliyoruz elimizin altında odamızın en güzel duvarında monte edilmiş dev ekranda izliyoruz diye bu soru sorulmaz diye düşünmeyin. Çünkü biz televizyonu izlemiyoruz! Evet izlemiyor yaşıyoruz! A şahsını öz kızımızdan çok seviyor hatta ileri bile gidip B şahsını kendi ailemizle kıyaslıyoruz.

Evet kendimizi kaptırıyoruz. Oysaki bilinçsiz kullanılan her şey bir gün mutlaka tükenecek içimizdeki değerleri tüketecek.

‘Ben bilimsel verilere bakarım kardeşim’ dediğinizi duyar gibiyim. Buyurun bakalım:

  • İnsan beyni gözlerimizi her kırpışımızda sağladığı nöronlar arasındaki etkileşim ile göz kırpmaya bağlı olarak doğru orantılı çalışır. Şimdi geliyoruz asıl bombaya insanlar en az televizyon izlerken gözlerini kırparlar bu da demek oluyor ki çok fazla televizyon başında durmamız beynimizi ciddi anlamda yorar.
  • Televizyon ekranından çıkan zararlı ışınlar gözümüzü yormakla kalmayıp gözümüzün bozulmasına sebebiyet verir.
  • Yaş sınırı koyulan programlarda sınır ihlalinde bulunulması durumunda psikolojik ve toplumsal sorunlar ortaya çıkar.

‘Peki ama hiç mi televizyon izlemeyeceğiz genel kültürümüz zayıf mı olsun dünyadan bi haber mi olalım?’ dediğinizi duyar gibiyim. Elbette ki televizyon izleyeceğiz. İzlememiz gerekir ancak zihin süzgecinden geçirerek…

Gelin kendimize bir program yapalım ve adını ‘Televizyon İzleme Adabı’ koyalım. İçeriğinde neler mi olsun?

  • ‘Önce çocuklar’ ilkemizden hareketle akıllı işaretlerin bilincinde olalım ve bu işaretlere dikkat edelim ki ileride önüne geçilemeyen akılsız işaretler baş göstermesin.
  • İkinci ilkemiz beden sağlığımız olsun ve gözlerimizi ve beynimizi düşünelim. Televizyonu mümkün olduğunca az izleyip öz izleyelim. İzlediğimiz programlara dikkat edelim ve televizyonu izlerken mümkün olduğunca uzaktan izleyelim.
  • Televizyonun karşısında uyumak gibi zevkli hatalarımızdan taviz verelim.

Unutmayalım ki kumanda bizim elimizde.

Tv Servisi © 2009-2017 Site içeriği İzin Alınmadan Kopyalanamaz. / Televizyonservisi.com / Avrupa Elektronik Teknik Servis Bilgilendirme Hizmetidir.