Avrupa Elektronik Teknik Servis Hizmetleri / Çağrı Merkezi: 0212 458 65 42

Tv Tamirini İstemeniz Durumunda Yerinde Onarıyoruz
Her Marka İçin Dalında Uzmanlaşmış Teknik Ekip
Televizyon Servisi

TELEVİZYON İZLERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

nel

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza televizyon seyrederken dikkat etmeniz gereken hususlar ile ilgili yardımcı olmaya çalışacağız. Öncelikle dizilerin magazin programlarının ve daha pek çok yayının izleyen kitlesi milyonları bulmaktadır. Ancak biz tv izleme seçeneğini hayatımızın merkezinde bulundurmamız gerekmektedir. Çünkü tv başında çok kalmanın insan sağlığına bir takım olumsuzlukları olmaktadır. Özellikle günün 2-3 saati buna zaman ayırmamızın yeterli olacağını belirtmek isteriz. Televizyon seyrederken mutlaka belirli bir mesafe olmamız gerektiği bilinen bir gerçektir.

Eğer yakın bir şekilde tv seyrediyorsak uzun vade de görme ile ilgili bir takım sorunlar ile karşılaşmamızın mümkün olduğunu belirtelim. Bu sebeple özellikle çocukların televizyondan en az 6 metre mesafe ile bu işlemi yapmalarını öneriyoruz. İkinci dikkat etmemiz gereken konu ise televizyonun ses ayarının makul düzeyde olması gerektiğidir. Aşırı bir şekilde sesle tv izlemek bir takım duyu problemleri yaşamamıza öncülük edebilir. Bu sebeple bu konuda da hassas bir tutum içerisinde olmamız gerektiğini belirtelim.

Tv izlerken mutlaka belirli bir yükseklikte bunu yapmalıyız. Çok alçak ya da aşırı yüksek yerde konumlandırılmış bir televizyon baş ve boyun ağrısı gibi nedenlere sebep olabilmektedir. Bu sebeple hassas bir şekilde üzerinde durulması gereken bir diğer konuda bu olmaktadır. Günün 8- 10 saati gibi büyük bir zaman dilimini televizyon seyretmeye ayırıyorsanız bunun da ciddi uyku düzensizliği halsizlik ve kilo alma gibi sağlık sorunlarını da beraberinde getirmesinde önemli bir etkisi olduğunu söylemek isteriz. Sizde sağlıklı ve keyif içerisinde tv izlemek istiyorsanız bahsettiğimiz bu kriterlere özen göstermenizin son derece yararı olacağını belirtmek isteriz. Tüm ziyaretçilerimize sağlık ve keyif dolu bir hafta temenni ediyoruz.

Tv Servisi © 2009-2017 Site içeriği İzin Alınmadan Kopyalanamaz. / Televizyonservisi.com / Avrupa Elektronik Teknik Servis Bilgilendirme Hizmetidir.