Avrupa Elektronik Teknik Servis Hizmetleri / Çağrı Merkezi: 0212 458 65 42

Tv Tamirini İstemeniz Durumunda Yerinde Onarıyoruz
Her Marka İçin Dalında Uzmanlaşmış Teknik Ekip
Televizyon Servisi

Televizyonun İcadı Ve Geçmişten Günümüze Gelişimi

Televizyonun İcadı Ve Geçmişten Günümüze Gelişimi
Resimlerin oluşması işlenmesi, aktarılması ve aktarımdan sonra alıcıya iletilip burada tekrar resime dönüştürülüp görülür hale getirilmesi sürecinin tümü ekranların varoluş nedenlerini açıklamaktadır. Sürecin sonunda resimlerin tekrar işlenip gözümüze görünür hale getirilmesine yardımcı olan cihazada televizyon ismi verilmektedir.
Günümüzde Hala teknolojinin en büyük nimetleri arasında birinci sırada yerini koruyan bu icadı ilk olarak John Logie 1924 yılında patentini alıp 1926 yılında görüntüyü elde etmeyi başarıyor. Logie laboratuvar ortamındaki o büyük ışık kaynaklarının ortamı aşırı ısıtmalarından dolayı insan yerine kuklalar kullanmıştır. Daha sonraları normal bir insanı kullanması gerekmiş ve bunuda başarmıştır. O dönemde cihaza verilen isim günümüzde hala geçerliliğini sürdüren Televisor adıdır.
Bu icad ilk kez 1926 senesinde İskoçya Kraliyet enstitüsünde tanıtımı yapılır, ve devamında görüntüler İngiltere’den Amerika’ya ulaşmayı başarmıştır. İlk TV yayını bbc radyosu için yapmaya başlar. İzleyen yıllarda ise o dönemde çok pahallı olnan bu sistem 1935 lerde zengin ailelerin evlerinde izlenmeye başlanır.
1940 lardan sonra tv hızlı bir gelişim sürecine girip giderek daha net görüntüler elde edilmeye başlanır aynı zamanda değişik ülkelerde de izlenip giderek yaygınlaşmaya yaygınlaşmaya bağlı olarakta çeşitli kanalların çoğalması, ülkelerin prestij olarak gördüğü bu alet için yatırımlar yapmasına neden olmuştur. günümüz tv teknolojisi hala gelişim sürecine devam etmekte buna son örnek ise tüplülerin yerini hızla çok daha ince ekranların hayatımıza girmesi olarak gösterebiliriz.

Tv Servisi © 2009-2017 Site içeriği İzin Alınmadan Kopyalanamaz. / Televizyonservisi.com / Avrupa Elektronik Teknik Servis Bilgilendirme Hizmetidir.