Avrupa Elektronik Teknik Servis Hizmetleri / Çağrı Merkezi: 0212 458 65 42

Tv Tamirini İstemeniz Durumunda Yerinde Onarıyoruz
Her Marka İçin Dalında Uzmanlaşmış Teknik Ekip
Televizyon Servisi

TEKNOLOJİ DEVRİNDE TÜPLÜ TELEVİZYONLARIN YERİ

tüpTelevizyon 1923 yılında John Logie Baird tarafından icat edilmiştir. İlk önce siyah beyaz ekranla yayınlar yapılmış. Sonra görüntü kalitesi değiştirilip; yerine renkli ekran  televizyonlar çıkarılmıştır. Şimdilerde ise teknolojinin gelişmesiyle tüplü televizyonların yerini yeni özelliklere sahip LCD ve LED televizyonlar almıştır. Yeni televizyonların yerini’ de her geç gün daha yeni kalite ve özellikte televizyonlar almaktadır. Ama bu yeni özelliklere sahip televizyonların olmasına rağmen günümüzde tüplü televizyon kullanan milyonlarca insan var. Ve bu televizyonları tamir iş yerleri’ de tam hız devam etmektedir.

Tüplü televizyon tamiri: televizyon arızalı olduğu anlaşıldıktan sonra bir tamir servisine götürülür. Tamirde ilk önce televizyonun şikâyeti sorulur. Sonra cihaz çalıştırılarak arızanın nereden kaynaklandığı tespit edilip arıza yapan bölümü sökmek için televizyonun arka kapağı tamamen sökülür arızalı bölümü sökülerek bir elektrik süpürgesiyle ya da kompresörle cihazın bütün tozları alınır sonra cihazın neresinde arıza var diye ölçü aletiyle kontrol edilir. Yanan patlayan veya sökülen kabloları varsa yenisini takarak kalem lehim ile cihazı sarsmadan işlem uygulanır. Ama kablolar değil de daha büyük parçaları arızalıysa yenisi takılıp yine kalem lehimle azla sarsmadan işlem yapılmaktadır. İşlem yapıldıktan sonra kenarlarında ya da etrafa lehim kalıntıları dökülmüş ise izoprapül alkol ya da selülozik tiner ile iyice temizlenir. Kurumasını tamamlayan televizyonun genel temizliği yapıldıktan sonra kapatılır ve test etmek için çalıştırılıp kontrol edilir ve sonra sahibine teslim edilir. Tabi televizyonun arızasından sonra hiç ellenmeden en kısa zamanda tamire götürmek gerekmektedir.

İnsanlar ne kadar teknolojiyi takip edip yeni televizyonlar alsalar bile eski tüplü televizyonların yerini tutamazlar. Eskiden  kalan bu tüplü televizyonlar şimdiki yeni LCD televizyonlarından daha çabuk tamir edilmekte ve yedek parçası daha çabuk bulunmaktadır.

Tv Servisi © 2009-2017 Site içeriği İzin Alınmadan Kopyalanamaz. / Televizyonservisi.com / Avrupa Elektronik Teknik Servis Bilgilendirme Hizmetidir.