Avrupa Elektronik Teknik Servis Hizmetleri / Çağrı Merkezi: 0212 458 65 42

Tv Tamirini İstemeniz Durumunda Yerinde Onarıyoruz
Her Marka İçin Dalında Uzmanlaşmış Teknik Ekip
Televizyon Servisi

Projeksiyon Tv

Projeksiyon Televizyonlar

Yazımıza başlamadan ilk olarak projeksiyon, dlp projeksiyon, lambalı projeksiyon olarak üç tür televizyon var biz öncelikle projeksiyonlardan bahsedecez, diğer iki modelide başka bir konu altında daha sonar sizlerle paylaşacaz.

bu tarz makinalar özellikle büyük olmalarından kaynaklı kafeler, kahvehaneler otel lobileri vb yerlerde sık karşımıza çıkan cihazlardır, ekran büyüklükleri 102 cm ile 170 cm arasında değişmektedir, teknolojileri çalışma mantığı tıpkı crt(tüplü)ler gibidir fark olarak normal tüplü lerde tek tüp kullanılması ve bu tüpün içinde 3 ayrı rengin oluşturulması kırmızı yeşil ve mavi projeksiyonlarda ise her renk için ayrı bir tüp kullanılması yani kırmızı mavi yeşil renkleri elde etmek için 3 adet boyutları ufak olan crt tüplerin lenslerle görüntüyü büyütüp ekran arkasındaki bir ayna vasıtasıyla ekran yani perdeye yansıtılması ile görüntü elde edilir, görüntü kaliteleri normal bir tüplüye kıyasla daha mattır,ama son zamanlarda üretilenlerin görüntü kaliteleri oldukça iyileştirilmiş durumdadır.

yukarıdaki makalemizi bundan 10 yıl kadar önce(2003) yazıp birkaç paylaşım sitelerinde paylaşmıştık ve bu yazılan makalenin aradan geçen zaman içerisinde teknolojinin baş döndürecek şekilde değişmesine tanıklık edebilecek bir özelliğe sahip olduğunu okuyacaksınız, bu gün bu cihazları artık görebilmeniz hemen hemen imkansız diyebiliriz, bahsettiğimz hotel kahvehane kafeler artık tamamıyla yeni teknolojik cihazlar olan lcd, led plazma modelleri kulanmaktadır. nitekim sitemizin çeşitli yerlerinde bahsi geçenlerde belki bundan 10 sene sonra eskimiş daha farklı modellerinin kulanımına geçmiş olabilir, ve yazılarımızı okurken eski modeller hakkında tarihi bilgiler okuduğunuzu sanabilirsiniz 🙂 Hala bu cihazları kullananız belki vardır diye not düşmek isteriz. yıllar öncesinden projeksiyon yedek parçalarını firmamız deposunda muhafaza ediyorduk ve hala birçok yedek parçası elimizde mevcut durumda, bu cihazların yedek parçalarına ihtiyaç duyabilecek teknik servisler bizimle irtibata geçebilirler.

Tv Servisi © 2009-2017 Site içeriği İzin Alınmadan Kopyalanamaz. / Televizyonservisi.com / Avrupa Elektronik Teknik Servis Bilgilendirme Hizmetidir.