Avrupa Elektronik Teknik Servis Hizmetleri / Çağrı Merkezi: 0212 458 65 42

Tv Tamirini İstemeniz Durumunda Yerinde Onarıyoruz
Her Marka İçin Dalında Uzmanlaşmış Teknik Ekip
Televizyon Servisi

FULL HD TV ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLİR

hd

Günümüzde her evin ihtiyacı olmuştur. Fiyatı da çok yüksek olmadığı için herkesin evinde dükkânında bulunmaktadır. Bu televizyonları alırken öncelikle fiyata bakmalıyız. Fiyatı ucuz deyip hemen almamalıyız. Çünkü ucuz olanlar daha çabuk bozulmaktadır.  Fiyattan çok markaya önem vermeliyiz. Markalı televizyonların servis imkânı daha çoktur. Hem de yedek parçası daha kolay bulunur. Bundan hemen sonra görüntü kalitesi gelmektedir. Kontrast dediğimiz şey televizyonun aydınlık ve karanlık göstermesini sağlıyor. Yani bu oran yüksekse televizyon çok iyi görüntü verir ve çok kalitelidir. Bu oranın yüksek olması görüntüyü  göze güzel gösteriyor.

Almak istediğimiz televizyonun renk ayarları da çok önemli. Alıp denediğimiz ürünün renk ayarlarını ne derecede kullanabiliyoruz. İstediğimiz gibi yapıp yapamadığımız renk özellikleri televizyonun kalitesini göstermektedir.  Bu televizyonlarda dikkat edeceğimiz diğer bir husus ta üç boyutlu olmasıdır. Genellikle üç boyutlu televizyonlar revaç görmektedir. Ekrana gelen görüntülerden dolayı televizyonun ne derecede parlaklık yansıttığı da önemlidir. Çok mu az mı bu da almadan önce deneyerek öğrenebiliriz.

Bu televizyonlar da eğer ara bağlantı yapmak istiyorsak hdmı kablosu olması gereklidir. Bunu da kontrol etmemizde fayda vardır. Ayrıca ses sistemi kullanacaksak ses sistemine uygun olup olmadığını kontrol etmemiz gerekir. Televizyonlar da aranılan başka bir özellikte yandan çaprazdan bakanlarında ekranı düz olarak görmek isteğidir. Bu da önemli bir faktördür.

Ayrıca hd televizyonlarda tepkime dediğimiz bir özellikte vardır. Yani kanal geçişlerinde siyahtan beyaza geçiş sürecidir. Bu olayın orta hızda olması daha iyi olur. Yavaş olduğu zaman ekran siyah kalır ve gözümüzü oldukça yorar. Bizde rahatsızlık verir. Çok hızlı olmasının da sakıncaları vardır. Bunlar ise kanal çevirirken görüntünün gölgeli kalma olayıdır. İkisinin ortasında olması gerekir. Alış veriş yapacağımız yerler de önemlidir. Eğer garantili bir ürün almak istiyorsak büyük güvenilir mağazalardan almamız gerekir.

Tv Servisi © 2009-2017 Site içeriği İzin Alınmadan Kopyalanamaz. / Televizyonservisi.com / Avrupa Elektronik Teknik Servis Bilgilendirme Hizmetidir.