Avrupa Elektronik Teknik Servis Hizmetleri / Çağrı Merkezi: 0212 458 65 42

Tv Tamirini İstemeniz Durumunda Yerinde Onarıyoruz
Her Marka İçin Dalında Uzmanlaşmış Teknik Ekip
Televizyon Servisi

ariza notlari2

9-tv bir zaman çalıştıktan sonra ses kalıyor ekran kararıyor
Bu arıza en çok lcd,lerde meydana gelmektedir nedeni panel aydınlatmasını sağlayan flöresanlara güç üreten invertör devresinin aşırı baskıya maruz kalıp inverter trafolarından birinin bozulmasından kaynaklanması, yada flöresan lambalarından bir tanesinin yanmasıdır, tamiri mümkün ve bu tarz arızalar için yedek parça stokumuz mevcuttur.
10-televizyonun dış ekranında çizikler var bu çizikler giderilebilirmi
Ekranın yüzeyinde oluşan çiziklere herhangi bir müdahalede bulunmamız söz konusu değildir, eğer çok rahatsız edici değilse bu şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz aksi durumda çok maliyetli bir iş olup ekranın tamamıyla yenilenmesi gerekir.
11-televizyon çalışıyor ama ekranda karıncalanmalar var
Karıncalanma birçok sebepten meydana gelebilir, öncelikle normal anten yada kablo tv kullanıyorsanız sorun büyük bir olasılıkla kablo bağlantılarından kaynaklanıyordur, çözüm için kablo tv servisini aramanız gerekir. Ama bazı durumlarda televizyonunuzun kendisinden de kaynaklanabiliyor TV’den kaynaklı bir durumda tüplü modellerden ise tuner devresinden kaynaklanır yok eğer lcd ise ctrl kartından yapar, plazma kullanıyorsanız bu sorun y-sus kartından bulunan elektrolitik kondasatörlerin değerlerinin değişmesinden ileri gelir, bu sorunun düzeltile bilmesi için cihazınızın servis merkezine alınması gerekir.
12-televizyon çalışırken aşırı ısınıyor
Özelikle Bu konuyla alakalı plazma kullanıcılarından çok şikayet alıyoruz plazmaların ortalama güç tüketimleri diğer modellere göre çok fazladır , örnek vermek gerekirse lcd ortalama güç tüketimi 150 watt civarındayken plazmanın güç tüketimi ise 350 watt civarında olabiliyor. Bu nedenle çalışırken 350 wat gibi bir gücü harcayan cihazın dışarıya ısı yayması çok normaldir.
13-tv çalışırken arkasından cızırtı sesi geliyor
Cızırtı sesi genelde cihazın besleme bölümünden kaynaklanan bir durumdur bu ses beslemede bulunan bobinlerden herhangi birinin zayıflaması sargılarının gevşemesi bobin üzerinde bulunan nüvelerin aralarının açılması lehimlerinin zamanla ısınmadan dolayı iyi temas etmemesinden kaynaklanır. Arızanın giderilmesi bobinlerin yenisi ile değişmesi ile mümkün olur, bir diğer neden ise özelikle 2003-2007 yılları arasında üretilen plazma TV’lerin daha iyi soğutulması için plazmaların içine yerleştirilen fanların zamanla tozlanması yada zayıflamasından dolayı fanların ses çıkarmaya başlamalarından kaynaklanabilmektedir.
14-tvnin hoparlöründen normal ses ile birlikte cızırtı sesi geliyor
Bilinen tüm marka model televizyonlarda sık sık rastlanan bir durumdur genelde televizyon ile uydu alıcısı arasında kullanılan skart kablosunun kalitesiz olmasından dolayı bu sorunla karşılaşılır, böyle bir sorun yaşanmaması için piyasada çok kaliteli kablolar bulmak mümkündür fiyatları kalitesiz kablolara göre biraz pahalıdır ama sorunun çözümü içinde yapılması gereken budur.
15-Televizyon ekranı çok geniş kanal logolarını göremiyorum
Aslında bu bir arıza değildir format ayarlarıyla ilgilidir, format ayarları tüm yeni nesillerde mevcuttur, ve kumanda üzerinde format tuşu mevcuttur bu tuş bir çok şekilde veya isimde yazılmış olabilir, örneğin bazı modellerde 16/9 , 4/3 ,wide, zom, yada değişik şekiller olabilir bu tuşlarla televizyonunuzu istediğiniz formata alabilirsiniz. Kumanda üzerinde bu tuşu bulamamanız durumunda menüye girip menüden görüntü yada resim ayarları kısmına da girip format değişikliğini yapabilirsiniz.
16-Tv her iki yandan veya üstlerden dar gösteriyor
Bu durum yine az önce yukarıda bahsettiğimiz format ayarındandır ama bızı durumlarda yayın kanalının özeliğindende kaynaklanabiliyor genellikle sinema filmi izlendiğinde filmin kendi format ayarından ileri gelebilmektedir.
17-Tvnin ön kırmızı işığı yanıyor ama açmaya çalıştığımızda açılmıyor
Hem lg hemde samsung ta görülebilen bir durum, Öncelikle kumandayı kontrol etmeniz gerekiyor kumandanızın pillerini değiştirip yine açmaya çalışın açılmıyorsa kendi üzerindeki tuşlardan açmaya çalışın tabi çocuk kilidini daha önceden aktifleştirmediğinizi varsayıyoruz, tv kumandanızın bozulduğu ve tuş kilidinde devreye soktuğunuz zaman açmanız mümkün olmayacaktır, bunun için herhangi bir servise vermeden önce kumandanızı bir tamirciye götürüp bozuk olup olmadığını kontrol ettirmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.
18-kendi kendine kanal değiştiriyor ses yükseltip alçaltıyor,menüye girip çıkıyor,kapanıp açılıyor vs
Bu durum genelik ile uzun bir süre çalışmadığı zaman meydana gelir tuş takımının nemlenmesinden kaynaklanan bu sorun için bir müddet çalıştırılıp nemin rutubetin kuruması beklenir , hala aynı sorun devam ediyor ise bir servis çağırmak zorunda kalabilirsiniz, nadirde olsa ana kartındada arıza olabilir.
19-Televizyondan yanık kokusu geliyor
Koku gelmesi durumunda elektrik ile olan bağlantısını kesip bir daha çalıştırmamanızı öneririz çünkü yangına sebebiyet verebilir. Arka aydınlanmayı sağlayan inverter devresinde bulunan kapasitörlerin aşırı ısınmasından meydana gelen bir arızadır.
20-Tv normal çalışıyor ama ekrandaki yazı ve logolar yamuk 

devamı için tıklayın bir önceki sayfa için tıklayın

Tv Servisi © 2009-2017 Site içeriği İzin Alınmadan Kopyalanamaz. / Televizyonservisi.com / Avrupa Elektronik Teknik Servis Bilgilendirme Hizmetidir.