Avrupa Elektronik Teknik Servis Hizmetleri / Çağrı Merkezi: 0212 458 65 42

Tv Tamirini İstemeniz Durumunda Yerinde Onarıyoruz
Her Marka İçin Dalında Uzmanlaşmış Teknik Ekip
Televizyon Servisi

Lg5000 Arızanın giderilmesi

Anlatımlarımız elektronik teknisyenleri için bilgilendirme amaçlıdır, işin ustası değilseniz lütfen aşağıda yazılanları uygulamaya çalışmayın

Lg 42lg5000

Müşterimizin televizyondaki şikayeti Tv açılıyor kısa bir müddet sonra ses kalıp görüntü kayboluyor ve TVnin içinden bir yanık kokusunun geldiği yönünde beyanatı.

Lg5000 lcd modellerinde arada rastladığımız arızalardan biri olan bu sorunun kaynağı Tv panelinin arka aydınlatma devresindeki flörasanların bağlantı devresindeki pikofaratların zamanla ısınıp işlem göremez ve yanmaya başlamasından kaynaklanan bir nedendir.

Televizyonu Tamir etmek için elimizde yeterli kadar pikofarat kondasatörlerin olması gerekir çünkü tamir esnasında 1 veya 2 kondasatörün bozulduğunu görürüz ama her ihtimale karşı devre üzerinde bulunan yaklaşık 20 adet kondasatörün tamamını değiştirmemiz gerekir. Ne olur ne olmaz cihaz yarın öbür gün tekrar arıza yapıp geri gelmesin diye işimizi garantiye alıyoruz. Gelelim Televizyonu parçalamaya cihaz Üstüne temiz bir bez serilmiş düz bir zemine koyulup arka kapağı açılır. Kapağı açılan Lg televizyonun tüm elektronik devreleri ve Tv kasası panelden sökülür. Şimdi daha dikkatli olmamız gerekiyor paneli olduğu yerden çıkarmak için etrafında bulunan alüminyum çıtalar yavaş yavaş panele dokundurtmadan sökülür. Sonra ekran hassas hareketlerle yavaş bir şekilde kenarlarından bir maket bıçağı yardımıyla hafif hafif kaldırılır ve bir kenara koyulur, Şimdi karşımıza şeffaf beyaz kat kat 4 parçadan oluşan plastik tabakalar çıktı onlarıda yerinden söküyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken plastik tabakaların üst üste sıralamalarıdır bu sıralamaları aynen korumamız gerekiyor. Bu işlemlerden sonra karşımıza sıralanmış flöresanlar çıkar flöresanların emprimeye bağlandığı uç noktaları kontrol ettiğimizde yanmış olan kondasatörü görürüz burdada dikkatli olunması lazım kondasatörleri değiştirirken flörasanların kırılmaması için çok yavaş ve dikkatli hareket etmeliyiz sadece yanmış olan kondasatör değil hepsini değiştiriyoruz. Ardından televizyonu söktüğümüz gibi yine toplamaya başlıyoruz bütün bu işlemler ortalama 2 saat gibi bir zaman almaktadır.

Lütfen dikkat bu anlatımlar işinin uzmanı elektronik teknisyenlerine yardım amaçlıdır işten anlamayan birinin bu işlemleri yapabilmesi çok zor ve televizyona daha büyük zarar vermesi olağandır.

Haftaya başka bir Tv modeli için tamir köşemizde anlatımlarımıza devam edeceğiz.

Tv Servisi © 2009-2017 Site içeriği İzin Alınmadan Kopyalanamaz. / Televizyonservisi.com / Avrupa Elektronik Teknik Servis Bilgilendirme Hizmetidir.